Zabudowy szklane Zielonka

Najbardziej popularne w Zielonce zabudowy szklane to ściany, które pozwalają na estetyczne podzielenie nawet najmniejszego wnętrza. Przepierzenia ze szkła mogą być w dowolny  sposób łączone, co pozwala na komfortowe zaaranżowanie pomieszczenia. Można je z powodzeniem montować zarówno w budynkach nowo powstających, jak i już użytkowanych. Dzięki szklanym ściankom można uzyskać maksymalny efekt doświetlenia i przestrzenności. Duża przepuszczalność światła zapewnia komfort użytkowania, a do tego pozwala zaoszczędzić energię elektryczną niezbędną do oświetlenia pomieszczeń z tradycyjnymi ścianami działowymi. Z tego właśnie względu zabudowy szklane w Zielonce są najczęściej wykorzystywane do dzielenia przestrzeni biurowej oraz dużych obiektów handlowych.

Przezroczystość ścianek ze szkła pozwala częściowo odizolować pracujące zespołu lub osoby, ale jednocześnie umożliwia kontakt wzrokowy. Szkło częściowo izoluje akustycznie, dlatego jest sprawdzonym i polecany elementem architektonicznym. Sprawdza się ono także w nowoczesnych kuchniach czy łazienkach, a w celu zapewnienia intymności można zamiast szkła przezroczystego wykorzystać szkło mozaikowe, piaskowane, mleczne czy dymione. Wybór jest bardzo duży, a przy tym każdy z rodzajów szkła stosowanych do konstruowania przepierzeń musi być bezpieczny. Oznacza to, że zarówno ścianki, jak i schody czy inne elementy architektoniczne wykonywane są ze szkła hartowanego lub klejonego warstwowo.

W zależności od oczekiwań klienta zabudowy szklane w Zielonce mogą być montowane z użyciem specjalnych listw lub w systemie bezszynowym, który zapewnia niemal całkowitą transparentność. Ściany mogą być wyposażone w drzwi uchylne lub przesuwne, dzięki czemu wydzielone pomieszczenia są znacznie bardziej funkcjonalne. Oprócz przepierzeń w ofercie są także szklane balustrady, meble, schody, podłogi oraz inne elementy architektoniczne. Każda konstrukcja jest wykonana z wysokiej jakości szkła i zapewnia bezpieczeństwo użytkowania.