Zabudowy szklane Wilanów

W Wilanowie budynki z zabudowami szklanymi powstają coraz częściej. Wynika to z faktu, że szkło jest obecnie jednym z najmodniejszych materiałów stosowanych w urządzaniu wnętrz. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się szklane ścianki działowe, które są często stosowane przede wszystkim w galeriach handlowych, biurowcach i sklepach, a także w bakach czy gabinetach lekarskich. Mają one mnóstwo zalet  i często są znacznie lepszym rozwiązaniem niż tradycyjne przepierzenia. Niewątpliwym atutem zabudów szklanych wykonywanych w Wilanowie jest to, że pozwalają one na dowolną aranżację wnętrza o każdej kubaturze. Można je zamontować bez względu na wielkość czy kształt danego pomieszczenia. Wysokość i długość poszczególnych ścianek można dobrać dowolnie, dlatego też rozwiązania te znakomicie sprawdzają się dosłownie wszędzie.

Niewątpliwym atutem ścianek ze szkła jest to, że są one bardzo trwałe. Najczęściej wykonuje się je z hartowanego lub sklejanego folią szkła, dzięki czemu nie ulegają one uszkodzeniu nawet w wyniku sinych uderzeń, a do tego są odporne na zarysowania. Bardzo ważne jest również to, że szkło hartowane może być wyginane w kształt półokręgów, co pozwala na stworzenie naprawdę wyjątkowych wnętrz. Ścianki w formie półokręgów są równie trwałe jak proste. Warto też wiedzieć, że nawet w przypadku potłuczenia szkło hartowane nie ma ostrych krawędzi, co minimalizuje ryzyko skaleczenia. W przypadku szyb sklejanych folią szkło po rozbiciu w ogóle się nie rozsypuje, ale pozostaje przyklejone do folii.

W Wilanowie zabudowy szklane są wykorzystywane nie tylko wewnątrz, ale też na zewnątrz budynków. Niektóre nieruchomości mają całe ściany wykonane ze szkła, dzięki czemu prezentują się bardzo nowocześnie, a ich wnętrza są odpowiednio doświetlone. Co ciekawe, ściany i inne elementy ze szkła nie muszą być przezroczyste, ponieważ w sprzedaży jest także szkło barwione, matowe, satynowe, dymione, a nawet mające formę luster weneckich. Pozwala to zapewnić intymność, np. gdy szklane ścianki oddzielają kabinę prysznicową.