Zabudowy szklane Praga Północ

Szklane ściany to jedno z najbardziej nowoczesnych i efektownych rozwiązań architektonicznych. Dają one mnóstwo możliwości zabudowania przestrzeni, a przy przy można je montować zarówno w budynkach już istniejących, jak i nowo powstałych. Zabudowy szklane mogą być stosowane wewnątrz i na zewnątrz budynków. Kilka ciekawych projektów można zobaczyć chociażby na Pradze Północ oraz w innych dzielnicach Warszawy. Ze szkła wykonywane są nie tylko ściany, ale także inne elementy wyposażenia, takie jak drzwi, balustrady, a nawet schody czy podłogi. Tego typu konstrukcje zawsze nadają wnętrzu nowoczesnego wyglądu i zapewniają mnóstwo przestrzeni oraz doświetlenia. Co ważne, szklane ściany pozwalają wygodnie podzielić nawet niewielkie wnętrze.

Szklane zabudowy na Pradze Północ są najczęściej stosowane w punktach usługowych, budynkach biurowych oraz obiektach handlowych. Ich przezroczystość sprawia, że możliwe jest odizolowanie pracowników, przy czym mogą oni zachować kontakt wzrokowy. Szklane tafle całkiem skutecznie izolują dźwięk, ale przepuszczają światło, dzięki czemu można zaoszczędzić na energii elektrycznej. Jednak szkło sprawdza się znakomicie nie tylko w biurach czy sklepach, ale także w domach i mieszkaniach. Znakomicie wygląda w nowoczesnej kuchni, łazience, a nawet salonie.

Zabudowy szklane wykonywane są nie tylko na Pradze Północ, ale wszędzie tam, gdzie jest zapotrzebowanie. Nowoczesne ściany ze szkła to rozwiązanie cieszące się coraz większym zainteresowaniem. Świetnie pasują one nie tylko do wnętrz nowoczesnych, ale również klasycznych. W zależności od oczekiwań klienta szkło może być przezroczyste i bezbarwne, a także barwione lub zadrukowane np. zdjęciem. Co ważne, tego rodzaju elementy architektoniczne są wykonywane ze szkła hartowanego lub z dwóch płyt szklanych, pomiędzy którymi znajduje się folia. W przypadku rozbicia odłamki szkła nie rozsypują się, ponieważ przytrzymuje je folia. Warto też dodać, że szklane ściany są łatwe do utrzymania w czystości.