Zabudowy szklane Wola

W nowoczesnym budownictwie bardzo często stosuje się zabudowy szklane. Ściany, chody, podłogi, a nawet daszki ze szkła są modne i efektownie się prezentują, a przy tym łatwo utrzymać je w czystości. Budynki ze ścianami ze szkła można podziwiać chociażby na Woli oraz w innych dzielnicach Warszawy. Najczęściej są one wykorzystywane w dużych galeriach handlowych oraz biurowcach. Jednak coraz częściej szklane przepierzenia stawiane są w gabinetach lekarskich, hotelach i innych obiektach użyteczności publicznej. Coraz częściej szklane zabudowy są wykorzystywane w domach i mieszkaniach, ponieważ umożliwiają łatwe i szybkie podzielenie pomieszczeń, a przy tym nie zmniejszają przestrzeni i są niezwykle efektowne.

Ze szkła mogą być wykonane zarówno ściany zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Na Woli nietrudno zauważyć budynki, które niemal w całości wykonane są ze szkła. Montaż przegród szklanych może być wykonany nie tylko w nowo powstających budynkach, ale także w tych, które są już urządzone. Rozwiązanie to pozwala na zaaranżowanie naprawdę nowoczesnego wystroju i wyodrębnienie osobnych pomieszczeń w nawet najmniejszym wnętrzu. Szklane przepierzenia mogą być wyposażone w drzwi przesuwne lub uchylne, dzięki czemu zapewniony jest komfort akustyczny. Zastosowanie szkła zamiast tradycyjnych materiałów budowlanych sprawia, że wnętrze pomimo podziału na kilka pokoi jest znakomicie doświetlone.

Zabudowy szklane powstające na Woli mogą być wykonane w systemie ramowym lub bezramowym, który sprawia, że ściany są niemal niewidoczne. W zależności od potrzeb ścianki ze szkła mogą być przezroczyste, jak i kolorowe, a nawet zdobione nadrukami lub piaskowane. Na takie konstrukcje wykorzystywane juest wyłącznie bezpieczne szkło hartowane lub sklejane folią bądź żywicą. Jest ono odporne na uszkodzenia mechaniczne i termiczne, a do tego łatwe do utrzymania w czystości. Szklane ścianki i inne elementy architektoniczne znakomicie pasują do wnętrz urządzonych w stylu minimalistycznym i nowoczesnym.