Zabudowy szklane Włochy

Jednym z najmodniejszych obecnie elementów architektonicznych są zabudowy szklane. Włochy to dzielnica, w której powstają budynki ze ścianami wykonanymi w całości ze szkła. Oczywiście tego typu konstrukcje można z powodzeniem montować także w obiektach już urządzonych. Ich zaletą jest bowiem łatwość montażu i demontażu. W zależności od potrzeb i oczekiwań klienta szklane przepierzenia mogą być montowane w systemie ramowym jak i bezramowym. System ramowy wymaga zastosowania specjalnych profili, w których montowane jest szkło. Dzięki dużej ofercie profili kierunkowych można w ten sposób wykonać ścianki w naprawdę wielu kształtach i rozmiarach. System bezramowy sprawia, że przepierzenia są niemal niewidoczne, dzięki czemu przestrzeń nie jest optycznie ograniczona.

W obu systemach istnieje możliwość montażu drzwi tradycyjnych lub przesuwnych. Dzięki temu stworzone w ten sposób pomieszczenia są bardziej funkcjonalne i zapewniają większą izolację akustyczną. We Włochach można bez większych trudności znaleźć firmę, która wykonuje zabudowy szklane na każdy wymiar i kształt. Co więcej, w ofercie są nie tylko ściany, ale również balustrady, ławy i stoły, fronty meblowe, półki, kabiny prysznicowe, schody, a nawet podłogi. Jest to bardzo dekoracyjny element wystroju wnętrz, którego dodatkową zaletą jest łatwość utrzymania w czystości.

Włochy mają pod względem zabudów szklanych naprawdę szeroką ofertę. Przepierzenia są najczęściej wykonywane ze szkła hartowanego, które jest bezpieczne, ma zwiększoną wytrzymałość mechaniczną oraz termiczną. Znacznie bardziej efektowne jest szkło piaskowane lub szkło dekorowane nanodrukiem. Daje ono mnóstwo możliwości aranżacyjnych i sprawia, że wnętrze wygląda niebanalnie. W przypadku, gdy wnętrze wymaga dobrego doświetlenia, można zdecydować się na szkło białe, które wygląda bardzo estetycznie a przy tym znakomicie transmituje energię słoneczną i przepuszcza światło. Do wyboru jest również szkło barwione, satynowane, lakierowane i wiele innych.