Zabudowy szklane Śródmieście

Zabudowy szklane zyskują coraz większą popularność, co można zauważyć chociażby w Śródmieściu. Ze szkła wykonywane są zarówno zewnętrzne, jak wewnętrzne elementy architektoniczne. Jest to rozwiązanie bardzo eleganckie i nowoczesne, a przy tym dające ciekawe możliwości aranżacyjne. Jeszcze do niedawna szklane ściany były spotykane najczęściej w dużych galeriach handlowych czy biurach. Obecnie są coraz częściej montowane także w prywatnych mieszkaniach domach, ponieważ zapewniają doskonałe doświetlenie i nie zmniejszają pomieszczeń pomimo ich fizycznego podziału. Świetnym pomysłem jest chociażby wstawienie szklanej ściany między salonem a przedpokojem, ponieważ zapewnia to większy dostęp światła do tego wnętrza.

Oczywiście zabudowy szklane wykonywane są nie tylko w Śródmieściu, ale także w innych dzielnicach. W ofercie są nie tylko ściany ze szkła, ale również schody, balustrady, a nawet podłogi.  Co więcej, elementy te mogą być wykonane z różnego rodzaju szkła. W przypadku, gdy szklana ściana ma oddzielać np. sypialnię od reszty domu, można zdecydować się na szkło laminowane, kolorowe, mleczne, dymione, lustrzane lub zupełnie nieprzezroczyste. Zdobione szkło znakomicie sprawdza się w łazienkach, kuchniach, a nawet domowych salonach fitness. Wówczas najczęściej stosuje się składane szklane ściany, dzięki czemu w razie potrzeby pomieszczenia można ze sobą łączyć.

Szklane zabudowy znakomicie sprawdzają się również w przypadku ogrodów zimowych, które można wydzielić np. z części pokoju. W Śródmieściu powstają domy i mieszkania, w których niektóre elementy ścian zewnętrznych są wykonane właśnie ze szkła. Daje to bardzo ciekawy efekt i sprawia, że wnętrze nieruchomości jest znakomicie doświetlone. Dużą zaletą szklanych ścian jest to, że mogą być zamontowane w niemal każdym miejscu, w tym zarówno wzdłuż linii prostych, jak i łamanych, a także po łuku czy pod dowolnym kątem. Co więcej, można w nich zamontować jednostronne lub wahadłowe drzwi uchylne czy przesuwne.