Zabudowy szklane Tarchomin

Szklane zabudowy sprawiają, że budynek lub wnętrze zyskuje nowoczesny i stylowy wygląd. Tego typu elementy architektoniczne są obecnie bardzo popularne, przy czym nie są to wyłącznie ściany, ale także schody, podłogi, drzwi, kabiny prysznicowe, a nawet daszki. Bardzo często są także wykonywane szklane zabudowy balkonów, ponieważ zapewniają one bezpieczeństwo, komfort oraz ochronę mieszkańców przed hałasem z zewnątrz, a przy tym uniezależniają wypoczynek na balkonie od warunków atmosferycznych. Rozwiązanie to chętnie stosowane jest nie tylko w budownictwie prywatnym, ale również w biurowcach, galeriach handlowych czy sklepach, np. w Tarchominie. Przeszklone loggie, a nawet całe ściany budynków sprawiają, że do środka dociera duża ilość światła słonecznego, dzięki czemu wnętrze jest znakomicie doświetlone.

Realizacja zabudów szklanych w Tarchominie oraz innych dzielnicach może być wykonana zarówno w trakcie wznoszenia budynku, jak i w każdym wykończonym już pomieszczeniu. Najczęściej ściany ze szkła są mocowane do gotowych ścian, podłóg oraz sufitów. W zależności od oczekiwań klienta do montażu przeszkleń stosuje się systemy punktowe lub listwowe, a także bezszynowe. Te ostanie sprawiają, że tafla szkła jest praktycznie niewidoczna, ponieważ wszelkie elementy montażowe są ukryte w podłodze, ścianach i suficie. Daje to efekt przestrzeni i sprawia, że wnętrze pomimo faktycznego podziału, wizualnie stanowi całość.

W przypadku, gdy zabudowy szklane mają podzielić np. biuro na kilka osobnych pomieszczeń, konieczne jest zamontowanie w drzwi. Mogą to być zarówno drzwi uchylne, jak i przesuwne. Stosuje się wówczas delikatne okucia, które nie rzucają się w oczy. W Tarchominie do wykonywania szklanych elementów zabudowy stosuje się różne rodzaje szkła. Najczęściej jest to tzw. szkło bezpieczne, mające grubość 8-12mm, hartowane lub klejone foliami bądź żywicami, dzięki czemu nawet w przypadku rozbicia nie rozsypuje się ono. Zapewnia to bezpieczeństwo, co ma duże znaczenie zwłaszcza w obiektach użyteczności publicznej czy domach, w których są małe dzieci.