Zabudowy szklane Ursynów

Stylowe zabudowy szklane to rozwiązanie niezwykle modne i praktyczne. Ścianki ze szkła wykonywane są zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. Niektóre nieruchomości, np. w Ursynowie, mają część ścian zewnętrznych wykonanych w całości ze szkła. Bardzo często przeszklone są także loggie oraz balkony. W istniejących już budynkach tworzone są ścianki działowe ze szkła, dzięki którym można skutecznie podzielić pomieszczenie bez „zamykania” przestrzeni. Jest to rozwiązanie sprawdzające się zwłaszcza w budynkach biurowych, gdzie konieczne jest podzielenie jednego pokoju na kilka niezależnych pomieszczeń. Co ważne, do takich ścianek można z powodzeniem zamontować szklane drzwi, co pozwala uzyskać komfort akustyczny.

Szklane zabudowy wykonywane są również w mieszkaniach i domach prywatnych. Ursynów jest jedną z dzielnic, w których funkcjonują profesjonalne firmy świadczące tego typu usługi. W ofercie są zarówno szklane ściany, jak i schody, podłogi, balustrady, daszki czy różnego rodzaju płyty ścienne. Elementy te wykonywane są ze szkła bezpiecznego – hartowanego lub sklejanego folią bądź żywicą. Konstrukcje te można wykorzystać w każdym wnętrzu komercyjnym oraz prywatnym, w tym także w centrach handlowych, hotelach czy obiektach biurowych. Szklane przegrody znakomicie odgradzają przestrzeń i jednocześnie zapewniają efekt przestronnych oraz jasnych wnętrz.

Szklane zabudowy w Ursusie mogą być wykonane ze szkła przezroczystego, bezbarwnego, a także z barwionego, mlecznego, dymionego, satynowego czy ornamentowego. Wybór rodzajów szkła jest naprawdę duży, dlatego bez problemu można je dopasować do wnętrza. Co więcej, przegrody mogą być mocowanie nie tylko w pionie, ale także w poziomie, po skosie czy łuku. Wybór zależy od oczekiwań oraz kubatury pomieszczenia. Warto pamiętać, że do szklanych ścian można z powodzeniem zamontować szklane drzwi przesuwne lub uchylne. Najczęściej wybierany jest montaż ścian w systemie bezramowym, który jest praktycznie niewidoczny.