Zabudowy szklane Sulejówek

Zabudowy szklane są nie tylko estetyczne i funkcjonalne, ale także znakomicie sprawdzają się w codziennym użytkowaniu. Są proste w montażu i praktyczne, a przy tym pasują do każdego wnętrza. W Sulejówku są one wykonywane zarówno w obiektach biurowych i handlowych, jak i w mieszkaniach oraz domach. Ściany ze szkła mogą stanowić element architektury zewnętrznej i wewnętrznej, ponieważ są niezwykle wytrzymałe. Kształty takich ścian mogą być dowolne – możliwy jest montaż zarówno wzdłuż linii łamanych i prostych, jak i po łuku. Co więcej, w szklanych ścianach mogą być zamontowane drzwi przesuwne lub uchylne, dzięki czemu można z łatwością podzielić każde, nawet najmniejsze, pomieszczenie.

Szklane zabudowy można wykonać na etapie powstawania budynku, jak i w pomieszczeniach już użytkowanych. Nowo budowane nieruchomości, np. w Sulejówku, zazwyczaj mają część ścian przeszklonych, ponieważ zapewnia to świetne doświetlenie wnętrza. W przypadku pomieszczeń już wykończonych, ściany ze szkła montuje się do gotowych ścian, sufitów i podłóg. Szkło może być zamontowane z użyciem specjalnych systemów listwowych lub punktowych, ale zdecydowanie „najlżejsze” wrażenie sprawiają ściany wykonane w systemie bezramowym, kiedy łączenia nie są widoczne. Można również zdecydować się na specjalne aluminiowe, a nawet drewniane ramki, które dają bardzo ciekawy, oryginalny efekt.

W szklanych zabudowach mających formę ścian można oczywiście zmontować drzwi. Do wyboru są zarówno drzwi przesuwne, jak i uchylne. Zawiasy są wówczas mocowane do zarówno do ścian, jak i ościeżnic stalowych, drewnianych czy aluminiowych. Należy jednak pamiętać, że w przypadku całkowicie przezroczystej zabudowy okucia zawsze będą widoczne, choć producenci obecnie stale zmniejszają ich rozmiary. W przypadku zabudów montowanych w łazienkach konieczne jest również zastosowanie uszczelek, które zapewniają odpowiednią szczelność ścian oraz drzwi. Zamawiając szklane ściany w Sulejówku, warto też zastanowić się na innymi elementami architektonicznymi, takimi jak szklane podłogi, balustrady czy schody.