Zabudowy szklane Wawer

Otwarte przestrzenie mieszkań i domów są obecnie bardzo modne, dlatego wiele osób zamiast stawiać tradycyjne ścianki działowe decyduje się na zabudowy szklane. Wawer to tylko jedna z dzielnic, w której można ten trend zaobserwować. Co więcej, ściany ze szkła znajdują się nie tylko wewnątrz budynków, ale również na zewnątrz – niekiedy całe ściany nowych nieruchomości są przeszklone. Ze szkła wykonywane są także meble, kabiny prysznicowe czy zabudowy balkonów. Ponadto jest ono wykorzystywane do wykończenia ścian kuchennych i innych elementów wyposażenia wnętrza. Bardzo efektownie wyglądają nie tylko ścianki działowe ze szkła, ale również schody, daszki, balustrady czy podłogi.

Najbardziej popularne na Wawrze i w innych dzielnicach zabudowy szklane to ścianki działowe. Do wyboru są dwa typy zabudowy – w systemie ramowym oraz bezramowym. W systemie ramowym szkło umieszczane jest w specjalnych ramach z aluminiowych, drewnianych lub innych profili. Pozwala to na wydzielanie pomieszczeń oraz stref w dowolny sposób. Co więcej, system ten umożliwia montowanie drzwi tradycyjnych i przesuwnych. Zabudowa w systemie bezramowym jest wykonywana ze szkła hartowanego lub wzmocnionego folią, które montowane jest z użyciem specjalnych okuć. Ten system także pozwala na zamocowanie drzwi.

Dużą zaletą ścian ze szła jest to, że większość z nich można szybko zamontować i zdemontować, a także przenieść w inne miejsce. Co ważne, oferta zabudów szklanych wykonywanych na Wawrze jest niezwykle szeroka, dlatego bez problemu można dobrać do swoich potrzeb zarówno wysokość i szerokość ścian, jak i rodzaj szkła, z którego będą wykonane. Szklane tafle są szybkie w montażu i nie wymagają żadnych specjalnych prac remontowych. Od razu po założeniu prezentują się estetyczne i są gotowe do użytku. Dużą zaletą szklanych przegród jest to, że pomimo fizycznego rozdzielenia pomieszczeń, pozwalają one na kontakt wzrokowy i nie zmniejszają optycznie przestrzeni. Poza tym przepuszczają światło, dzięki czemu każde wydzielone pomieszczenie jest maksymalnie doświetlone.