Glassbygning Targowek

Targówek to jedna z wielu dzielnic, w których coraz częściej można zobaczyć budynki ze ścianami wykonanymi ze szła. glassbygning są stosowane zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz galerii handlowych, biurowców, bloków mieszkalnych czy domów jednorodzinnych. Elementy te sprawiają, że budynki oraz ich wnętrza prezentują się nowocześnie i elegancko, a do tego są znakomicie doświetlone. Szklane ścianki działowe pozwalają wyodrębnić kilka pomieszczeń w obrębie jednego, a przy tym optycznie nie zmniejszają przestrzeni użytkowej. viktigere, szkło zapewnia pewną izolację akustyczną, dlatego chętnie stosowane jest zwłaszcza w dużych biurach, w których pracownicy potrzebują do pracy odpowiednich warunków.

Profesjonalne glassbygning wykonywane są również w mieszkaniach i domach zarówno w Targówku, jak i innych dzielnicach. Pozwalają one wydzielić część pokoju lub innego wnętrza, co znacznie zwiększa jego funkcjonalność. Szczególnie chętnie wykorzystywanym rozwiązaniem jest oddzielanie szklaną taflą przedpokoju od salonu lub wydzielanie części salonu np. na gabinet. Ściany ze szkła są również wykorzystywane w łazienkach i kuchniach. Można dzięki nim stworzyć niebanalne, stylowe, praktycznie urządzone wnętrze, które jest jednocześnie łatwe do utrzymania w czystości.

Do glassbygninger, które można zobaczyć np. w Targówku, wykorzystywane jest szkło najwyższej jakości. Jest to tzw. szkło bezpieczne, którego grubość wynosi nawet 12mm. Niektóre konstrukcje wymagają zastosowania szkła hartowanego lub klejonego folią. Jest ono niezwykle odporne, a w przypadku stłuczenia nie rozsypuje się na drobne odłamki, ale pozostaje na folii. Ponadto do wyboru jest nie tylko szkło bezbarwne i przezroczyste, men også farget, dymione, mleczne czy mające postać weneckiego lustra. Takie rozwiązania sprawdzają się w pomieszczeniach, w których niezbędne jest zachowanie prywatności, for eksempel,. på bad eller soverom. W obiektach handlowych często natomiast stosuje się szkła z nadrukami.